Кандидат у Президенти Віктор Ющенко на Майдані. 2004 р. |
Віктор Ющенко сказав в інтерв'ю газеті “The Times”, що Росія відмовляється співробітничати навіть після того, як він порушив це питання безпосередньо в розмові з президентом Путіним.
На запитання, чи вважає він, що до спроби вбити його була причетна держава, пан Ющенко відповів: «Це не були дії приватних осіб». Росія стала єдиною країною, котра відмовилася надати для аналізу українським слідчим зразки діоксину, виробленого в її лабораторіях. Генеральний прокурор Росії також проігнорував вимоги екстрадиції українських підозрюваних, які втекли до Росії.
«У світі діоксин цієї формули виробляли тільки три лабораторії. Дуже легко визначити походження цієї речовини, у цьому немає нічого складного, – сказав пан Ющенко, обличчя якого дотепер вкрито шрамами, що з'явилися через отруєння. – Дві лабораторії вже надали зразки, але не російська сторона. Звісно ж, це обмежує можливості слідства».
Президент був змушений боротися за своє життя три роки тому, після отруєння, що звалило його з ніг у розпал президентської виборчої кампанії 2004 року, у якій він суперничав з Віктором Януковичем. Пан Путін тоді відкрито підтримав пана Януковича, який займає зараз посаду прем'єр-міністра України, у боротьбі з його прозахідним суперником.
Пана Ющенка терміново доставили до клініки в Австрії, де фахівці виявили, що кількість діоксину в його організмі у 6000 разів перевищує норму. Шрами змінили його обличчя, однак він продовжив боротьбу й прийшов до влади в результаті Помаранчевої революції, коли після народного протесту було скасовано підтасовані на користь пана Януковича результати виборів.
53-річний пан Ющенко заявив, що офіційне розслідування у справі про його отруєння практично завершене. Він додав: «Роль усіх тих, хто може бути причетний до цієї справи, уже визначена. Слідству відомо, хто, коли, де і яку речовину використав».