Аратта - На головну

2 квітня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


«Контрабандо, ВПЕРЕД!»

Державність 28785 переглядів

Опубліковано - 22.03.2006 | Всі публікації | Версія для друку

«Контрабандо, ВПЕРЕД!»
Під виглядом аудиту українського сала Росія зніме комерційну інформацію.

Вслід за молочними підприємствами російські інспектори проведуть аудит і на м’ясопереробних заводах України. За інформацією керівництва вітчизняної Ветслужби, Київ надасть експертам Російської федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду список підприємств «на вибір». Очевидно, що уряд (і перш за все профільні відомства Баранівського) остаточно зізналися в своїй неспроможності припинити контрабанду, наявність якої тривалий час наполегливо чиновники заперечували.

За оцінками аграрних аналітиків, тільки минулого року до України надійшло до 300 тисяч тонн контрабанди. Значна частина продукції пішла до Росії. Експерти зазначають «системний характер» бізнес-схем з імпорту і транзиту контрабанди. Адже «на кону» більше 100 мільйонів доларів. Це за «найскромнішими» підрахунками. За інформацією «proUA», з початку року об’єми «тіньового» імпорту і транзиту практично не зменшилися. Сприяє цьому і дефіцит м’яса на внутрішньому ринку. За оцінками уряду, об’єми імпорту цього року повинні зрости до 400 тисяч тонн. Це - законної продукції.

Запрошення російських інспекторів перевірити м’ясопереробні заводи насилу можна розцінити як спробу уряду вирішити питання з відновленням експорту. Адже частка українського м’яса на ринку Росії вкрай незначна.

А ось інтерес російського капіталу до «м’ясних заводів» традиційно - стабільний. І останніми роками активно виявляється. Особливо в прикордонних з Росією областях.

І не можна виключити, що одержаними даними про стан справ на підприємствах України інспектори не поділяться «із зацікавленими особами». Про те, що інформація, одержана „Россельхознадзором” в ході аудиту, вже активно використовується, може свідчити, наприклад, надання деяким українським молочним підприємствам «експортного права». Маючи дані про якість, асортимент і об’єми продукції, росіяни таким чином просто регулюють співвідношення попиту і пропозиції на внутрішньому ринку.

З урахуванням згаданих фактів, запевнення Держінспекції ветеринарної медицини України про «світову практику» присутності на підприємствах іноземних інспекторів, м’яко кажучи, не зовсім переконливі. Як і версія Секретаріату Президента про «бажання самих підприємств» пройти російський аудит, щоб потім відновити експорт. Треба врахувати, що самі вітчизняні чиновники попередили підприємства про позбавлення ліцензії у разі відмови від «гостинності».

Можливо, запрошення російських аудиторів проінспектувати наше сало є всього лише «сніжною грудкою» згоди Києва впустити іноземних інспекторів на свої підприємства. Як мовиться, «сказав А – говори і Х». І якщо на самому початку торгового конфлікту пропозиція росіян викликала в українських чиновників гостру критику, то тепер ми самі пропонуємо «заводи для відвідин».

Схоже, Україна остаточно погодилася із звинуваченням Москви про нездатність припинити контрабанду. Адже, окрім запрошення на «експертизу» і порожніми погрозами запровадити економічні санкції проти російських товарів, іншим «креативом» у вирішенні проблем наші чиновники не відзначились.

Москва вкотре продемонструвала нездатність Києва протистояти їй на рівних. Як на медійному фронті, так і на економічному. Більш того, в ході кожного виниклого між країнами конфлікту українські чиновники його, в більшості випадків, тільки поглиблюють. На радість сусідам. І вибори тут ні до чого.

 

 
Share/Bookmark
 
Публiкацiї за темою «Державність»:
 
  
Публікації:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми захоплюємося старовиною, але живемо сучасністю ”
Овідій

 
 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.